Presidenti i La Ligës konfirmon datën e rikthimit të futbollit spanjoll - Bota Sot
Presidenti i La Ligës konfirmon datën e rikthimit të futbollit spanjoll

Futboll

Presidenti i La Ligës konfirmon datën e rikthimit të futbollit spanjoll

Më: 25 maj 2020 Në ora: 00:35
Messi

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas ka zbuluar datën se kur planifikohet të kthehet futbolli në Spanjë.

Tebas ka thënë se 11 qershori është data e parashikuar për ta parë ndeshjen e parë që nga mbyllja e kampionatit, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

La Liga planifikon të startojë në ditën e enjte, me derbin mes Sevillas dhe Betisit – ku takimet luhen pas dyerve të mbyllura.

Krejt ajo çka pret Federata Spanjolle është drita e gjelbërt nga Qeveria, e cila duket se është mëse e bindur për rifillimin e ligës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat