Diego Costa në telashe, prokuroria kërkon 6 muaj burg - Bota Sot
Diego Costa në telashe, prokuroria kërkon 6 muaj burg

Futboll

Diego Costa në telashe, prokuroria kërkon 6 muaj burg

Më: 29 maj 2020 Në ora: 23:51
Diego Costa

Diego Costa në telashe, sulmuesi i Atletiko Madridit u akuzua një vit më parë se nuk kishte paguar rreth 500 mijë euro euro taksa.

Prokuroria spanjolle ka lëshuar një akuzë ditën e sotme për 31-vjeçarin, teksa sipas gazetës prestigjioze “AS” , akuza e ngritur ndaj Diego Costas parashikon gjashtë muaj burg për lojtarin dhe një gjobë prej 500 mijë eurosh. Seanca gjyqësore është caktuar për të enjten e ardhshme.

Si të mos mjaftonin dëmtimet e shumta, sulmuesi tashmë duhet të përballet edhe me problemet gjyqësore, që kërkojnë ta fundosin përfundimisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat