Sane te Bayern - Bota Sot
Sane te Bayern

Futboll

Sane te Bayern

Më: 31 maj 2020 Në ora: 16:46
Sane te Bayern

Bayern Munich po mendon seriozisht për të transferuar Leroy Sane në “Sabener Strasse”. Një lajm të tillë e ka nxjerrë dje krejt rastësisht presidenti honorifik i kampionëve të Gjermanisë, Uli Hoeness. Kështu, sipas tij,

Sane mund të rikthehet në Bundesliga, për të veshur fanellën e Bayern-it.

Madje, Hoeness sqaron se ardhja e tij mund të shënojë një epokë të re te klubi gjerman.

“Me Joshua Kimmich, Niklas Sule dhe me shumë mundësi, David Alaba, Thiago dhe Sane ne do të kemi një skuadër të re dhe shumë energjike. Unë tashmë arrij ta imagjinoj se, nëse gjithçka shkon mirë, një epokë e re po nis te Bayern Munich”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat