Dembele i thotë “Po” transferimit te Juventusi

Futboll

Dembele i thotë “Po” transferimit te Juventusi

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 10:38
Ousmane Dembele

Sulmuesi i Barcelonës, Ousmane Dembele raportohet se po dëshiron transferimin te Juventusi gjatë kësaj vere.

Sipas Mundo Deportivo raportohet që Dembele ka tërhequr vëmendjen e drejtorit sportiv Fabio Paratici dhe po ashtu futbollisti tashmë ka pranuar transferimin te Juventusi,.

Dembele po ashtu mund të gjejë hapësirë të mjaftueshme në sulmin e Juventusit nën drejtimin e Maurizio Sarrit.

Mirëpo në anën tjetër Barcelona nuk është e gatshme që ta lejojë transferimin e futbollistit për një shumë të vogël andaj nuk përjashtohet edhe mundësia e transferimit në formë huazimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat