Real Madrid 3:1 Eibar, notat e lojtarëve - Bota Sot
Real Madrid 3:1 Eibar, notat e lojtarëve

Futboll

Real Madrid 3:1 Eibar, notat e lojtarëve

Më: 14 qershor 2020 Në ora: 21:42
Ilustrim

Real Madrid e ka nisur me fitore rifillimin e La Liga-së, duke mposhtur 3:1 Eibarin.

Takimi u vendos në gjysmën e parë, ku vendasit realizuan tre gola.

Toni Kroos (4), Sergio Ramos (30’) dhe Marcelo (37’) vulosën fitoren e Realit.

Mysafirët krejt çka arritën të bënin ishte shënimi i golit të nderit me anë të Bigas (60’).

Këtë ndeshje mesfushori Kroos u vlerësua me notën 7.9, derisa notën më të vogël e pati Thibaut Courtois (5.5) për shkak të gabimit në golin e pësuar.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat