Cavani rikthehet në Serie A, por jo te Napoli

Futboll

Cavani rikthehet në Serie A, por jo te Napoli

Më: 30 qershor 2020 Në ora: 09:11
Edinson Cavani

Raportet në Uruguai sugjerojnë se Roma po intensifikon negociatat e tyre për agjentin falas Edinson Cavani, duke i ofruar një kontratë tre vjeçare.

Sulmuesi 33-vjeçar ka përfunduar përvojën e tij në Paris Saint-Germain, pasi marrëveshja e tij skadon nesër.

Atletico Madrid, Inter dhe Newcastle United kanë qenë gjithashtu të lidhur, por Roma po shfaqet si pretendentë shumë i fortë për firmën e tij.

Sipas reporterit të Sport 890, Gonzalo Ronchi, ditët e ardhshme do të jenë vendimtare në bisedimet midis Romës dhe Cavani.

Klubi i Serie A është duke i propozuar një kontratë tre vjeçare sulmuesit uruguajan.

Do të ishte një rikthim në Itali për Cavani, i cili kishte veshur fanellën e Palermos nga 2007-10, dhe te Napoli deri në 2013-ën. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat