Sulmohet rëndë Messi: ”Nga çka frikësohet Griezmann? Nga një djalë i gjatë 1.50 metra dhe gjysëm-autik?

Futboll

Sulmohet rëndë Messi: ”Nga çka frikësohet Griezmann? Nga një djalë i gjatë 1.50 metra dhe gjysëm-autik?

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 15:01
Foto ilustrim

Ish-lojtari i Barcelonës, Christophe Dugarry ka nisur një sulm të çuditshëm ndaj Antoine Griezmann dhe Lionel Messi.

Griezmann është rrethuar nga polemika të shumta për shkak të mungesës së minutave në ndeshjet e fundit.

Pas tre minutave të francezit kundër Atletico Madrid të martën, Dugarry nuk mund të rezistonte duke dhënë kritika të ashpra.

“Për çfarë është frikësuar?”, Dugarry tha në RMC Sport, duke iu referuar Griezmann.

“Nga një djalë [Messi] i cili është i gjatë 1.50 metra dhe është gjysëm autik?”.

“E vetmja gjë që ai duhet të bëjë është t’i shtrëngojë topet në një moment”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat