Fortuna Duseldorf dëshiron transferimin e futbollistit ‘kuqezi’ - Bota Sot
Fortuna Duseldorf dëshiron transferimin e futbollistit ‘kuqezi’

Futboll

Fortuna Duseldorf dëshiron transferimin e futbollistit ‘kuqezi’

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 18:37
Fortuna Duseldorf dëshiron transferimin e futbollistit ‘kuqezi’

Fortuna Duseldorf dëshiron transferimin e futbollistit ‘kuqezi’.

Mesfushori kuqezi, Klaus Gjasula nuk preferon të luajë në Bundelsiga 2, pasi skuadra e tij Paderborn e humbi këtë edicion statusin e skuadrës elitare në futbollin gjerman.

Gjasula ishte njëri nga futbollistët kryesor në skuadrën e Padernbornit e cila për fat të keq nuk arriti të mbijetojë, dhe kjo ka bërë që ai të mendojë ndryshimin e skuadrës.

Gjasula kishte më herët një ofertë nga Fortuna Duseldorf por edhe kjo skuadër e humbi statusin në Bundesliga I, kështu që mesfushori agresiv pritet të zgjedh një skuadër tjetër për ta vazhduar karrierën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat