Chelsea fiton pa telashe ndaj Watford, tri gola për tri pikë – rikthehet në top katërshe - Bota Sot
Chelsea fiton pa telashe ndaj Watford, tri gola për tri pikë – rikthehet në top katërshe

Futboll

Chelsea fiton pa telashe ndaj Watford, tri gola për tri pikë – rikthehet në top katërshe

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 23:22
Chelsea

Chelsea është kthyer në rrugën e fitoreve, pas gabimit kundër West Ham United.

Skuadra e udhëhequr nga Frank Lampard ka shënuar fitore 3:0 kundër Watford.

Golat për skuadrën e Chelsea në këtë ndeshje i shënuan Olivier Giroud dhe Willian.

Francezi dërgoi topin në rrjetë kur kalaun vetëm 28 minuta lojë, duke shfrytëzuar asistimin e Ross Barkley.

Dy minuta para fundit të pjesës së parë, Willian konvertoi në gol penalltinë e fituar nga Christian Pulisic, për rezultatin 2:0.

Për rezultatin final duhej pritur deri në minutën e 91′, kur Ross Barkley shënoi pas asistimit të Azpilicueta, për rezultatin 3:0.

Me këtë fitore, Chelsea kthehet në pozitën e katërt në tabelë, me 57 pikë të grumbulluara, dy më  shumë sesa Man United.

Watford mbetet në kuotën e 28 pikëve, për pozitën e 17.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat