Hajriz Hajdari – futbollist në Gjeneratën e Republikës - Bota Sot
Hajriz Hajdari – futbollist në Gjeneratën e Republikës

Futboll

Hajriz Hajdari – futbollist në Gjeneratën e Republikës

Nga: Kemajl Goca Më: 9 korrik 2020 Në ora: 18:33
Hajriz Hajdari – futbollist në Gjeneratën e Republikës

Sportistët e sportistet u ballafaquan me probleme të shumta në vitet e 90-ta, sidomos me represionin e regjimit kriminal serb.

Gjeneratës së Republikës i takon edhe Hajriz Hajdari. 

Ai ka luajtur me sukses futboll dhe me mijëra sportistë kush më shumë e kush me pak kontribuan për mbajtjen gjallë të futbollit dhe sportit.

Hajdari përkundër kërcënimeve që vinin nga pushtuesi serb, asnjëherë nuk u ndal në misionin e tij. 

Ai në vitet e pasluftës ka qenë ndër gjyqtarët më të mirë në Kosovë. Hajdari është krenar që i takon Gjeneratës së Republikës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat