Ja shorti i Europa League - Bota Sot
Ja shorti i Europa League

Futboll

Ja shorti i Europa League

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 13:46
Ja shorti i Europa League

Në Nyon të Zvicrë,s dihen çiftet çerekfinale të  Europa League.

Sikurse Champions League , ashtu edhe Euripa League  do të zhvillojë ndeshjet çerekfinale me format “Final Eight”, ku skuadrat do ta luajnë vetëm nga një takim.

Fillimisht thuhet se do të luhen ndeshjet e mbetura të 1/8-tës Inter-Getafe, Sevilla-Roma në Gjermani si vend neutral, pasi nuk është zhvilluar asnjëra përballje.

Ndërsa ndeshjet e kthimit, Eintracht Frankfurt 0-3 Basel, Stamboll Basaksehir 1-0 FC Kopenhagen, LASK 0-5 Manchester United, Olympiakos 1-1 Wolves, Rangers 1-3 Bayer Leverkusen, Wolfsburg 1-2 Shakhtar Donetsk, do të luhen më 5-6 gusht.

Çerekfinalet e Ligës së Evropës pastaj do ta ndjekin të njëjtin model si Liga e Kampionëve, por ato do të zhvillohen në Gjermani më 10-11 gusht, gjysmëfinalet më 16-17 gusht dhe finalja e madhe më 21 gusht.

Përballjet

Skuadrat ende në garë dhe përballjet

İstanbul Başakşehir / Copenhagen

Olympiacos / Wolverhampton

Rangers / Bayer Leverkusen

Wolfsburg / Shakhtar Donetsk

Inter / Getafe

Sevilla / Roma

Eintracht Frankfurt / Basel

LASK / Manchester United

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat