Muriqi është ankuar për filozofinë e lojës - Bota Sot
Muriqi është ankuar për filozofinë e lojës

Futboll

Muriqi është ankuar për filozofinë e lojës

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 17:09
Muriqi është ankuar për filozofinë e lojës

Vedat Muriqi është ankuar për filozofinë e lojës te skuadra e Fenerbahçes.

Sulmuesi shqiptar, i cili ka shënuar 15 gola këtë edicion me klubin e madh turk, ka një ankesë për bashkëlojtarët e tij.

Duke deklaruar se ai është në përgjithësi i vetmuar në sulm, reprezentuesi i Kosovës tha:

"Unë mendoj se duhet të jemi më shumë në zonën e kundërshtarit, dhe ta kem dikë pranë vetes, ma lehtëson punën time".

"Nëse jam i vetmuar, atëherë gjithçka dështon", tregon më tej ylli nga Prizreni.

"Unë jam një sulmues, duhet të shënoj gola, dhe më duhet ndihmë. Nuk jam duke menduar individualisht, por për sukseset e skuadrës", shtoi Muriqi.

Ndryshe, sulmuesi nga Kosova ka realizuar 15 gola në 30 ndeshje kampionale këtë edicion si dhe ka dhuruar gjashtë asistime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat