Luftë për Evropë mes Chelseat dhe Sheffield Unitedit, formacionet - Bota Sot
Luftë për Evropë mes Chelseat dhe Sheffield Unitedit, formacionet

Futboll

Luftë për Evropë mes Chelseat dhe Sheffield Unitedit, formacionet

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 17:42
Foto ilustrim

Sheffield Unitedi do të shpresojë t’i përmirësojë gjasat për dalje në Evropë kur Chelsea ta vizitojë Bramall Lane të shtunën për xhiron e 35 të Premierligës.

Sheffield Unitedi po tenton ta sigurojë një vend kualifikues për Ligën e Evropës pasi që aktualisht radhiten në pozitën e shtatë në tabelën e Premierligës, shtatë pikë larg vendit të pestë dhe potencialisht kualifikimit në Ligën e Kampionëve.

Ndërkohë, Chelsea është ngritur në pozitën e tretë, mirëpo mund ta humbë këtë vend për shkak të dallimit të vogël në pikë me Leicester Cityn dhe Manchester Unitedin. Për këtë arsye, skuadra e Frank Lampard do të tentojë të sigurojë fitore sot, përkundër që s’do ta ketë këtë të lehtë kundër Sheffieldit, që i ka fituar 13 nga 15 ndeshjet e fundit të ligës.

Por, skuadra e Lampardit i ka fituar shtatë nga tetë ndeshjet e fundit të zhvilluara në të gjitha garat dhe vlerësohet si skuadra favorite për ta fituar edhe këtë përballje.

Formacionet e të dyja skuadrave:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat