Man Utd synon Ousmane Dembelen

Futboll

Man Utd synon Ousmane Dembelen

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 21:00
Ousmane Dembele

Ousmane Dembele mund të përfundojë te Manchester United.

Skaudra e Ole Gunnar Solskjaer synon të përforcohet edhe më shumë gjatë merkatos së verës dhe në listën e dëshirave ka disa emra.

Anash Jadon Sancho që qëndron si dëshirë primare, ‘The Athletic’ shkruan se edhe Ousmane Dembele është në mesin e alternativave.

‘Djajtë e kuq’ shpresojnë se Barcelona do ta linte lojtarin të largohet nga ‘Camp Nou’ për gjysmën e çmimit të Jadon Sancho.

Në rast se Dembele kalon te Man Utd, edhe Dortmund do të fitonte disa para, për shkak të klauzolës që lojtari ka në kontratën e nënshkruar me Bracelonën në vitin 2017, kur transferohej nga Dortmund.

Mbetet të shihet nëse United do të bëjnë ndonjë lëvizje formale për të siguruar kartonin e Dembele.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat