7:0 pas pjesës së parë, rezultat jo i zakontë në Angli

Futboll

7:0 pas pjesës së parë, rezultat jo i zakontë në Angli

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 20:55
Pamje nga vendi i ngjarjes

7:0 është rezultati pas pjesës së parë të ndeshjes në mes të skuadrave të njohura angleze, Wigan Athletic dhe Hull City.

Ndeshja i takon kategorisë së dytë të Anglisë. Kai Naismith shënoi që në minutën e dytë për 1:0. Deri në fund të pjesës së parë u shënuan edhe gjashtë gola tjerë.

Rezultati është vlerësuar i jashtëzakonshëm nga të gjitha mediat e mëdha angleze. Wigani është në mes të tabelës kurse Hulli në fund të saj.

Momentalisht rezultatin është 8:0 dhe kanë mbetur edhe pak minuta deri në fund.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat