Nuk e duan Xavin si trajner

Futboll

Nuk e duan Xavin si trajner

Më: 15 korrik 2020 Në ora: 11:06
Nuk e duan Xavin si trajner

Josep Maria Bartomeu në një intervistë për TV3 ka konfirmuar se ata mbështesin Quique Setienin si trajnerin e tyre edhe për edicionin e ardhshëm.

Për më shumë, presidenti i Barcelonës bëri të ditur se ata duan që të respektojnë kontratën me trajnerin deri në fund.

Sidoqoftë, kjo gjë nuk mund të garantohet me intervista, shkaku që Setien duket se e ka humbur garën me Real Madridi për La Ligën, derisa nuk e kanë të sigurt as Ligën e Kampionëve.

Në anën tjetër, Xavi Hernandez që lidhet me një zëvendësim të trajnerit aktual, ka rinovuar me skuadrën nga Arabia Saudite, Al Sadd.

Modeli i Xavit, tregon më së miri se jo të gjithë te Barcelona e duan rikthimin e tij në Camp Nou, aq më pak si trajner.

Por, kjo gjë mund të ndryshojë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen në vitin e ardhshëm dhe Bartomeu mund të mos jetë më president i klubit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat