Arsenal rivalizon Liverpoolin dhe Man Cityn për qendërmbrojtësin e Sevilla

Futboll

Arsenal rivalizon Liverpoolin dhe Man Cityn për qendërmbrojtësin e Sevilla

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 19:35
Diego Carlos

Garë e madhe po zhvillohet për qendërmbrojtësin e Sevilla.

Diego Carlos është lojtari që po merr një vëmendje jashtëzakonisht të madhe pas paraqitjeve të tij të fundit me fanellën e Sevilla.

Mbrojtësi luajti një rol kyç në skuadrën spanjolle e cila siguroi një vend në Ligën e Kampionëve.

Carlos lidhet me transferimin e mundshëm te Man City apo Liverpool, por së fundmi në garë është futur edhe Arsenal.

Mbrojtësi është një nga dëshirat më të mëdha të Mikel Arteta për merkaton e verës.

Mbetet të shihet se sa do të jetë Arsenal në gjendje të garojë ekonomikisht me skuadrat si Liverpool apo Man City.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat