Prishtina 01 ‘blindon’ Gjinovcin - Bota Sot
Prishtina 01 ‘blindon’ Gjinovcin

Futboll

Prishtina 01 ‘blindon’ Gjinovcin

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 14:07
Prishtina 01 ‘blindon’ Gjinovcin

FC Prishtina 01 ka arritur marrëveshje për zgjatjen e kontratës me njërin prej lojtarëve më kualitativ në Kosovë, Oso Gjinovcin.

Edhe pse klube tjeta tentuan ta joshin me oferta, Oso dhe klubi ishin të bindur për rinovim.

Në mungesë të kapitenit Korab Muharremi, ishte Gjinovci që e udhëheqi skuadrën drejt sukseseve të mëdha që kulmoi me Kupën e Kosovës.

Klubi është shumë i lumtur që do ta ketë ‘Bomberin’ edhe më tutje në radhët e veta, duke besuar që me golat e tij do të shkojmë drejt suksesve të reja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat