Çka po ndodhë me Xherdan Shaqirin?

Futboll

Çka po ndodhë me Xherdan Shaqirin?

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 11:20
Çka po ndodhë me Xherdan Shaqirin?

Liverpooli ka përgatitur veten për një verë kryesisht të qetë gjatë këtij afati kalimtar, por rrethanat mund ta ndryshojnë dinamikën në kuadër të transferimeve.

Liverpooli tashmë ka larguar Adam Lallanan dhe Dejan Lovrenin dhe ka nevojë t’i plotësojë vendet e lëna bosh nga këta dy futbollistë.

Nëse edhe Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, atëherë gjiganti anglez do të mbetej pa 3 futbollistë me përvojë në tri pozita.

Kjo do ta ndryshonte situatën te “Të Kuqtë”.

“Daily Mail” raporton se Liverpooli këron sulmuesin e Watfordit, Ismaila Sarri, i cili do të ishte zëvendësimi i përkryer për Shaqirin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat