Manchester City e ka seriozisht - Bota Sot
Manchester City e ka seriozisht

Futboll

Manchester City e ka seriozisht

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 18:23
Manchester City e ka seriozisht

Pas 6 sezonesh me fanellën e Napoli-t, aventura e Koulibaly mund të ketë ardhur në fund.

Mbrojtësi senegalez kërkohet nga e gjithë Europa, por De Lauretniis ka refuzuar shumë oferta deri tani.

Presidenti i napolitanëve ka kërkuar gjithmonë një shifër të lartë për lojtarin e tij.

Koulibaly mund të largohet nga Napoli për një ofertë të përafërt6 me 65 milionë euro, një shifër e lartë për shumë klube.

Por jo për Manchester City-n që kërkon t’i shtojë një tjetër yll skuadrës pas Ferran Torres dhe Ake.

Klubi anglez ka kohë që e ndjek ish-lojtarin e Genk dhe javën e ardhshme mund t’i paraqesin Napoli-t ofertën e duhur, sipas SportWitness.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat