Yli i spanjollëve nuk u lejuar të futej në stadium

Futboll

Yli i spanjollëve nuk u lejuar të futej në stadium

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 12:59
Yli i spanjollëve nuk u lejuar të futej në stadium

Nuk ka paqe për mesfushorin e Barcelona-s, Arthur, i cili do të transferohet tek Juventus në fund të sezonit.

Tjetër problem për lojtarin, i cili është kthyer në Spanjë pas mosmarrëveshjeve me klubin.

24-vjeçari nuk është lejuar të futet në Camp Nou për të ndjekur ndeshjen e Champions League të skuadrës kundër Napoli-n, sepse nuk kishte bërë testin anti-Covid.

Mesfushori brazilian, i kthyer kohët e fundit pas pushimeve të kaluara në atdhe, ka qenë viktimë i një episodi të veçantë që ka ndodhur pak minuta para fillimit të ndeshjes mes katalanasve dhe skuadrës së Gattuso-s.

Arthur, në fakt, siç ka bërë të ditur Sky Sport, nuk është lejuar të futet në Camp Nou për të ndjekur sfidën.

Arsyeja? Nuk kishte zhvilluar testin kundër Coronavirus-it të kërkuar nga UEFA, i domosdoshëm për mbrojtjen e të gjithë personave që do të ishin të pranishëm në stadium.

Një tjetër mbrëmje keqe për futbollistin, që do të largohet shumë shpejt nga Barcelona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat