Formacionet zyrtare: Wolves – Sevilla - Bota Sot
Formacionet zyrtare: Wolves – Sevilla

Futboll

Formacionet zyrtare: Wolves – Sevilla

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 20:13
Wolverhapton Wanderers dhe Sevilla

Wolverhapton Wanderers dhe Sevilla do të takohet në kuadër të çerekfinales së Ligës së Evropës.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 21:00 në stadiumin “Schauinsland-Reisen-Arena”.

Për këtë takim, Wolves do të jetë pa lojtarët si, Jonny Castro që është i lënduar dhe Podence që ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Në anën tjetër, Sevilla nuk mund të llogarisë vetëm në Sebastien Corchia që po ashtu është i lënduar.

Formacioni startues i Wolves: Rui Patricio; Boly, Coady, Saïss; Doherty, Dendoncker, Moutinho, Rúben Neves, Vinagre; Raúl Jiménez, Adama Traoré.

Formacioni startues i Sevillës: Bono; Jesús Navas, Diego Carlos, Koundé, Reguilón; Jordán, Fernando, Banega; Ocampos, En-Nesyri, Suso.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat