Lamtumira pas 7 vitesh, Flick zbulon të ardhmen e Thiago Alcantara!

Futboll

Lamtumira pas 7 vitesh, Flick zbulon të ardhmen e Thiago Alcantara!

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 16:44
Thiago Alcantara

Hans-Dieter Flick, trajneri i Bayern Munich, i intervistuar nga Sport Bild, foli për të ardhmen e Thiago Alcantara:

“Thiago luajti me Barcelona dhe Bayern Munich, tani ai dëshiron një aventurë të re dhe për mendimin tim ai mund të shkojë në Premier League. Është një lojtar shumë i rëndësishëm, duhet ta zëvendësojmë atë me një lojtar me të njëjtën cilësi “.

Pas 7 vitesh te Bayern, që e bleu nga Barcelona në vitin 2013 me kërkesë të Guardiolas për 25 milionë euro.

Spanjolli bëhet gati të përshëndesë Mynihun!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat