Ja si e komenton mediumi malazez humbjen e kampionit të Kosovës me rezultat zyrtar 

Futboll

Ja si e komenton mediumi malazez humbjen e kampionit të Kosovës me rezultat zyrtar 

Nga: K.G. Më: 13 gusht 2020 Në ora: 11:27
Ja si e komenton mediumi malazez humbjen e kampionit të Kosovës me rezultat zyrtar 

Eliminimi i Dritës me rezultat zyrtar 3:0 nga Champions League ka bërë jehonë edhe në shtetet e rajonit. 

“Finalja e pardjeshme e turneut parakualifikues nuk u luajt, sepse dy lojtarë të Dritës ishin të infektuar me koronavirus, dhe autoritetet zvicerane urdhëruan që e gjithë skuadra të karantinohet.

Klubi bëri të ditur që UEFA ka vendosur t’i japë fitoren Linfield me rezultatin zyrtar 3:0”, shkruan Vijesti nga Mali i Zi.

Në një komunikatë, Drita shprehet se është e "zemëruar dhe thellësisht e zhgënjyer nga vendimi i UEFA-së", dhe se do të kërkojnë mbrojtje përmes mjeteve ligjore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat