Vertonghen lojtari i Benficas?

Futboll

Vertonghen lojtari i Benficas?

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 14:26
Vertonghen lojtari i Benficas?

Jan Vertonghen do të jetë një lojtar i Benficas.

Mbrojtësi belg karrierën do ta vazhdojë në elitën e futbollit portugez.

Gazatari i njohur dhe eksperti i merkatos, Fabrizio Romano, raporton se një marrëveshje mes Benficas dhe Jan Vertonghen është arritur.

Vertonghen do të nënshkruajë kontratë tri vjeçare me Benfican.

33 vjeçari belg në tetë sezonet e fundit ka qenë pjesë e Tottenham, për të cilën skuadër është paraqitur në 232 ndeshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat