Ish-ndihmëstrajneri i reprezentacionit të RMV-së: Maqedonia e Veriut-Kosova, “luftë”

Futboll

Ish-ndihmëstrajneri i reprezentacionit të RMV-së: Maqedonia e Veriut-Kosova, “luftë”

Më: 15 gusht 2020 Në ora: 17:04
Ish-ndihmëstrajneri i reprezentacionit të RMV-së: Maqedonia e Veriut-Kosova, “luftë”

Në intervistën e dhënë për News-tv nga Maqedonia e Veriut, ish trajneri i reprezentacionit të RMV-së, akualisht kryekomunar i Çairit, Visar Ganiu, ka folur edhe për ndeshjen e tetë tetorit mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve për kualifikim në Euro 2020.

Ai pret një ndeshje interesante, një luftë mes agresivitetit të ekipit të Kosovës dhe përvojës të futbollistëve të Maqedonisë së Veriut.

Ai mes të tjera tha: "Maqedonia e Veriut-Kosova, “luftë” mes agresivitetit dhe përvojës".

Kjo ndeshje pritet me padurim në kuadër të gjysmëfinales së play-off-it të Ligës së Kombeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat