Rakitiç i Sevillës

Futboll

Rakitiç i Sevillës

Më: 3 shtator 2020 Në ora: 14:27
Rakitiç i Sevillës

Futbollisti Ivan Rakitiç u prezantua si lojtari i ri i Sevilla. Mesfushori kroat është përsëri në ekipin “e tij”, pas gjashtë viteve në Barcelonë:

“Rakitici i kthyer është më i mirë se ai më parë. Unë isha me fat që kam luajtur ndeshje të shkëlqyera, kam fituar tituj, kam arritur në finalen e Kupës së Botës.

Një Rakitiç më i pjekur mbërrin, në një moment të shkëlqyeshëm të karrierës së tij. Ivani që po arrin mund tjetrin që ka luajtur dikur, edhe në fazën e realizimit. Jam kthyer me dëshirë të madhe.

Ende kam vitet më të mira përpara, është koha e duhur dhe kjo dëshirë duhet të transmetohet në rezultate të mëdha”. Një mesazh edhe drejtuar Barcelonas që nuk i besoi më sepse e quante pak “të plakur”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat