Rakitic: Dua të fitoj të njëjtët trofe edhe me Sevillën

Futboll

Rakitic: Dua të fitoj të njëjtët trofe edhe me Sevillën

Më: 3 shtator 2020 Në ora: 18:26
Ivan Rakitic

Ivan Rakitic tha të enjtën se qëllimi i tij është të fitojë të njëjtët trofe që ka tuar në Barcelona gjatë gjashtë vjetëve të fundit, duke filluar me Superkupën e Evropës kundër Bayern më vonë këtë muaj.

“Kam ardhur për të përcjellë ambicien time, që të tjerët të tojnë trofetë që tova. Ne do të luftojmë për tituj nga dita e parë, ne do të shkojmë 100 për qind,” tha mesfushori 32-vjeçar në një konferencë shtypi në Sevilla.

“Titulli është i rëndësishëm në lojë. Ne duam të tregojmë se jemi një ekip i shkëlqyeshëm, dhe unë kam një dëshirë veçanërisht të madhe për ta tuar atë trofe, sepse do të jetë ndeshja ime e 150-të për Sevilla, kështu që shpresoj të në fund të saj për ta ngritur kupën, “shtoi ai.

Sevilla dhe Bayern Munich do të luajnë një ndeshje të Superkupës evropiane më 24 shtator në Budapest pasi spanjollët fituan Ligën e Evropës dhe Bayern ishte fituesi i Ligës së Kampionëve.

Rakitic. i cili tashmë ka luajtur për Sevilla nga janari 2011 deri në qershor 2014, duke luajtur në 149 ndeshje, do të debutojë në këtë ndeshje.

Rakiticarriti në Seville të mërkurën në mbrëmje pasi u dha lamtumirë shokëve të skuadrës dhe stat në Barcelonë, ku kaloi gjashtë vjet. Ai u fotografua në fushën e ‘Camp Nou’ me 13 trofe të tuara, përfshirë Ligën e Kampionëve 2015.

Çmimi i tij ishte rreth 20 milionë euro, sipas Transfermarkt, faqja e internetit për transferimet e futbollit.

Sevilla do të luajë në Ligën e Kampionëve këtë sezon, kështu që menaxhmenti po përgatit ekipin për këtë garë elitare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat