Pamjet e përplasjes mes Dier dhe Alli, dhe ndërhyrjen e Mourinho - Bota Sot
Pamjet e përplasjes mes Dier dhe Alli, dhe ndërhyrjen e Mourinho

Futboll

Pamjet e përplasjes mes Dier dhe Alli, dhe ndërhyrjen e Mourinho

Më: 16 shtator 2020 Në ora: 12:27
Pamjet e përplasjes mes Dier dhe Alli, dhe ndërhyrjen e Mourinho

Në serinë dokumentar të Tottenhamit, ‘All or Nothing: Tottenham Hotspur’, të prodhuar nga Amazon, janë parë prapaskena interesante që nuk janë parë ndonjëherë në futboll.

Dokumentari në formë të serisë televizive, është transmetuar gjatë dy javëve të fundit derisa ka 9 episoda, ku shfaqen prapaskenat në klubin e Tottenhamit gjatë sezonit 2019/20, shkruan Insporti

Në njërën prej episodeve, shihet një përplasje në zhveshtore ndërmjet dy mesfushorëve, Eric Dier e Dele Alli, teksa aty ndërhyn Jose Mourinho i cili inkurajon përplasjen dhe diskutimin mes futbollistëve.

Tottenhami kishte pësuar humbje në shtëpi nga Wolves, gjë që kishte shkaktuar tensione në zhveshtore.

Pamjet e përplasjes mes Dier dhe Alli, dhe ndërhyrjen e Jose Mourinhos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat