Klubet përafrojnë qëndrimet për Bale: Tottenhami do t’ia japë rrogën e plotë, Reali do t’ia paguajë bonuset - Bota Sot
Klubet përafrojnë qëndrimet për Bale: Tottenhami do t’ia japë rrogën e plotë, Reali do t’ia paguajë bonuset

Futboll

Klubet përafrojnë qëndrimet për Bale: Tottenhami do t’ia japë rrogën e plotë, Reali do t’ia paguajë bonuset

Më: 16 shtator 2020 Në ora: 14:43
Gareth Bale

Tottenham Hotspur është në negociata me Real Madridin për transferimin e Gareth Bale.

Përfaqësuesit e dy klubeve dhe agjenti i lojtarit, Jonathan Barnett, janë duke biseduar për një mundësi huazimi dhe të gjitha palët janë të interesuara që të arrihet marrëveshja.

Palët i kanë përafruar qëndrimet dhe Marca raporton se Spursat janë pajtuar që t’ia paguajnë rrogën e plotë uellsianit, ndërsa Realit do t’i mbeten që t’ia paguajë bonuset.

Bale nuk është pjesë e planeve të Zinedine Zidane dhe klubi dëshiron me çdo kusht që ta heqë nga lista e pagave.

Tottenhami, ish-klubi i tij, është vendi ideal, ku 31-vjeçari mund ta rikthejë namin e tij. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat