Prishtina avancon në pjesën e parë sikurse edhe Ballkani

Futboll

Prishtina avancon në pjesën e parë sikurse edhe Ballkani

Më: 19 shtator 2020 Në ora: 17:02
Prishtina avancon në pjesën e parë sikurse edhe Ballkani

Pjesa e parë mes Prishtinës dhe Drenicës, është mbyllur me epërsinë e kryeqytetasve prej 1-0.

Prishtinasit dhe drenicasit po luajnë në ‘Fadil Vokrri’ në kuadër të javës së parë të Superligës së Kosovës në futboll.

Leotrim Bekteshi (31’) zhbllokoj lojën duke kaluar Prishtinën në avantazh prej 1-0.

Ndërkohë, pjesa e parë e sfidës mes Besës së Pejës dhe Ballkanit, është mbyllur me avantazhin e skuadrës mysafire prej 0-1, me golin e shënuar nga Ermal Krasniqit (19’).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat