​Zidane i kërkon klubit ta largojë edhe sulmuesin Luca Joviç

Futboll

​Zidane i kërkon klubit ta largojë edhe sulmuesin Luca Joviç

Më: 19 shtator 2020 Në ora: 20:18
Zinedine Zidane

E përditshmja spanjolle “AS”, raporton se trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane i ka kërkuar drejtuesve të klubit që ta largojnë në formë huazimi edhe sulmuesin Luca Jovic.

Sulmuesi nga Serbia ka hasur në telashe serioze që kur edhe te “Los Blanco” nga Eintracht Frankfurt për 60 milionë euro në verën e vitit 2019.

Trajneri francez shpresoj që Joviç të huazohet dhe të rikthejë formën e tij më të mirë derisa Milani është njëra nga skuadra që ka shprehur interesim për shërbimet e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat