Haaland si bishë, shënues i katërfishtë, Dortmundi ‘shkel’ Hertha-n

Futboll

Haaland si bishë, shënues i katërfishtë, Dortmundi ‘shkel’ Hertha-n

Nga: Kemajl Goca Më: 21 nëntor 2020 Në ora: 22:22
Haaland si bishë, shënues i katërfishtë, Dortmundi ‘shkel’ Hertha-n

Futbollisti Erlingd Haaland është i papërmbajtshëm, shënues i katërfishtë për fitoren e Dortmundit me rezultat 5:2 ndaj Hertha-s në Berlin.

Haaland si bishë, nuk tregoi aspak mëshirë për rivalin. 

Lojë shumë e mirë dhe me gjithsej shtatë gola të shënuar, secili më i bukur se tjetri.

Image

Haaland (47', 49', 62' dhe 79’) , Guerreiro (70') shënuan për Dortmundin dhe Cunha (33' e 78’-nga penalltia).

Pas javës së 8-të në Bundesliga I, Dortmundi udhëheq me 18 pikë, ka një me pak se lideri Bayerni dhe Hertha zë vendin e 13-të me 7 sosh.

Haaland renditet i dyti me 10 gola në listën e shënuesve, një me pak se Robert Lewandowski i Bayern Munihut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat