Këto janë dy ndeshjet që zhvillohen sot në Superligën e Kosovës

Futboll

Këto janë dy ndeshjet që zhvillohen sot në Superligën e Kosovës

Më: 22 nëntor 2020 Në ora: 09:00
Foto ilustrim

Sot zhvillohen dy ndeshjet e fundit të xhiros së 13’të të Superligës së Kosovës.

Ndeshja kryesore e ditës së sotme është ajo mes Ballkanit dhe Trepçës 89′, që zhvillohet sot nga ora 13:30 në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Ballkani duhet të fitojë që të mbajë pozitën e parë në tabelë, ndërsa Llapit duhet të triumfojë pasi duhet të largohet nga fundi i tabelës.

Ndeshja tjetër e sotme është ajo mes Prishtinës dhe Trepçës 89′.

Ky ballafaqim zhvillohet nga ora 13:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Trepça 89′ po kalon formë të mirë dhe synon rezultatin pozitiv, ndërsa Prishtina duhet të këndellet sa më shpejtë në rast se dëshiron të luftojë për kreun e tabelës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat