​Juventusit mund t’i largohet lojtari që ka klauzole prej 150 milionë eurosh

Futboll

​Juventusit mund t’i largohet lojtari që ka klauzole prej 150 milionë eurosh

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 15:34
​Juventusit mund t’i largohet lojtari që ka klauzole prej 150 milionë eurosh

E ardhmja e Matthijs De Ligt mund të mos jetë e lidhur me Juventusin nga vera e vitit 2022.

Qendërmbrojtësi holandez nuk është duke kaluar nëpër një periudhë të mirë të karrierës së tij dhe nuk shihet më si i pazëvendësueshëm në skuadrën e Maximilioano Allegri.

Ai ka treguar pasiguri në disa prej ndeshjeve dhe madje së fundi ka humbur vendin e titullarit edhe në Kombëtaren e Holandës, aty ku tani po aktivizohet lojtari i Interit Stefan De Vrij.

Tani Fabrizio Romano ka zbuluar se De Ligt ka një klauzolë lirimi në kontratën e tij me Juventusin e cila hyn në fuqi nga viti i ardhshëm dhe ajo është 150 milionë euro.

Për shërbimet e holandezit interesim kanë shprehur Manchester United, Real Madridi dhe Barcelona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat