Vllaznia favorite

Futboll

Vllaznia favorite

Më: 22 shtator 2021 Në ora: 13:05
Vllaznia favorite

Sezoni i ri i Kupës së Shqipërisë do të jetë i 70-ti me radhë në histori, ku skuadra e Vllaznisë do të synojë që përsëri të shpallet kampione dhe ta mbrojë titullin e sezonit të kaluar.

Programi i sotëm i raundit të parë parasheh të zhvillohen disa ndeshje interesante, ku skuadra e Vllaznisë do të zhvillojë ndeshje kundër Labërisë, kurse Teuta do të jetë mysafire e Luzit.

Po ashtu, ndeshje do të zhvillojë edhe skuadra e Laçit, që do të udhëtojë drejt skuadrës së Butrinti Sarandë.

Ndërkaq, skuadra që vitin e kaluar arriti deri në finale, ajo e Skënderbeut, do të zhvillojë sot ndeshje kundër skuadrës së Koplik.

13:30 Butrinti – Laçi

14:00 Besa Kavaje – Pogradeci

16:00 Besëlidhja Lezha – Burreli

16:00 Elbasani – Kastrioti

16:00 Erzeni – Dinamo Tirana

16:00 Flamurtari – Apolonia Fier

16:00 Koplik – Skënderbeu

16:00 Labëria – Vllaznia

16:00 Lushnja – Tomori Berat

16:00 Luzi – Teuta

16:00 Maliqi – Kukësi

16:00 Oriku – Bylis

16:00 Shkumbini Peqin – KF Tirana

16:00 Terbuni – Partizani

16:00 Turbina Cerrik – Egnatia

16:00 Vora – Korabi Peshkopi

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat