PSG fiton në ‘frymën e fundit’

Futboll

PSG fiton në ‘frymën e fundit’

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 00:56
Kylian Mbappe

Paris Saint-Germain ka fituar ndeshjen ndaj Angersit me përmbysje 2:1, në kuadër të javës së 10-të në Ligue 1 të Francës.

Angers kaloi i pari në epërsi në minutën e 36-të kur Fulgini realizoi pas asistit të Boufal.

Danilo barazoi rezultatin në minutën e 69-të kur pas asistit të Mbappes me kokë e dërgoi topin në rrjetë.

Krejt në fund, Mbappe realizoi për 2:1 nga pika e bardhë në minutën e 87-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, PSG shkon në kuotën e 27 pikëve në vendin e parë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat