Shkupi fiton thellë derbin shqiptar 

Futboll

Shkupi fiton thellë derbin shqiptar 

Nga: K.G. Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:13
Shkupi fiton thellë derbin shqiptar 

Skuadra shqiptare Shkupi ka shënuar fitore të thellë në derbin shqiptar, me rezultat 4:0 ndaj Struga Trim & Lum.

Golat u shënuan nga Sandej Adentunji (53’ e 70’), Faustin (59’) e Markovski (61’). 

Shkupi tregoi fuqinë e liderit në kampionat, duke fituar me lehtësi.

Pas javës së 15-të të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut në futboll, Shkupi kryeson me 36 pikë e Struga është e gjashta me 22.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat