Reprezentuesi i Kosovës shënon dy gola në Gjermani, por nuk mjaftojnë

Futboll

Reprezentuesi i Kosovës shënon dy gola në Gjermani, por nuk mjaftojnë

Nga: K. Goca Më: 22 janar 2022 Në ora: 14:15
Reprezentuesi i Kosovës shënon dy gola në Gjermani, por nuk mjaftojnë

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Florent Muslija, me gjithë që shënoi dy gola nuk i mjaftuan Paderbornit që të marrë të paktën një pikë.

Paderborni si vendas mposhtet me rezultat 3:4 nga Werder Bremeni.

Për Paderbornin shënuan Muslija (15'-nga penalltia, 38'), Paltte (57') dhe për Werderin Dusksch (35'), Scmid )60'), Fullkrug (67'), Toprak (86'). 

Muslija u zëvendësua në minutën e 67-të, e Marvin Çuni futet në atë të 78-tën.

Werder është në vend të tretë me 35 pikë e Paderborn i nënti me 30 pas 20 jave në Bundesliga II.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat