Alisson vendos rekord

Futboll

Alisson vendos rekord

Më: 1 maj 2022 Në ora: 15:19
Alisson vendos rekord

Portieri i Liverpool, Alisson Becker po bën paraqitje të shkëlqyera me skuadrën angleze, teksa ka arritur të mbajë portën e kyçur në 20 ndeshje.

Ky është një rekord për gardianin e “The Reds” pasi asnjë portier tjetër nuk ka arritur ta bëjë diçka të tillë në 5 ligat kryesore europiane.

29-vjeçari, i cili iu bashkua Liverpoolit nga Roma për 66.8 milionë funte në verën e vitit 2018, e ka dëshmuar veten si një nga portierët më të mirë në botë gjatë kohës së tij në Anfield.

Alisson tani ka gjithsej 85 porta të paprekura në 177 ndeshje për Reds, të cilët kishin patur probleme për të gjetur një portier të besueshëm që  Pepe Reinas një dekadë më parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat