Rusia përjashtohet nga Euro 2022 për femra

Futboll

Rusia përjashtohet nga Euro 2022 për femra

Nga: A.SH Më: 2 maj 2022 Në ora: 19:27
Foto ilustrim

Rusisë i është ndaluar të konkurrojë në Euro 2022 për femra të kësaj vere, raporton BBC, përcjell Bota sot.

Klubet ruse gjithashtu do të përjashtohen nga garat e UEFA-s sezonin e ardhshëm, ka konfirmuar organi qeverisës i futbollit evropian.

UEFA ka njoftuar gjithashtu se oferta e Rusisë për të pritur turneun e meshkujve Euro 2028 ose Euro 2032 tani është e papërshtatshme.

Sanksionet vijnë pasi pushtimi rus i Ukrainës vazhdon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat