Luis Enrique arsyeton ftesën për Ansu Fati

Futboll

Luis Enrique arsyeton ftesën për Ansu Fati

Më: 23 maj 2022 Në ora: 22:08
Luis Enrique dhe Ansu Fati

Selektori i Spanjës, Luis Enrique ka nxitur disa reagime për ftesën që i bëri Ansu Fati për grumbullimin në kombëtare.

Ylli i Barcelonës, Ansu Fati është ftuar te Spanja, përkundër se për pjesën më të madhe të sezonit ishte jashtë fushave.

Megjithatë, Enrique ka konsideruar se Fati është një rast i veçantë dhe duhet llogaritur gjëra të tjera.

“Ansu është rast i veçantë. Qëllimi është ta shohim duke u stërvitur, duke rifituar besimin dhe duke u kënaqur”, ka thënë Enrique.

“Është çmim më i madh për kombëtaren sesa për të. Ne nuk do të rrezikojmë. Ai nuk do të luajë shumicën e ndeshjeve”, shtoi trajneri i Spanjës.

Kritikat për Enrique lidheshin kryesisht me atë se po fton shumë lojtarë të Barcelonës – shto këtu edhe pjesën që ai shkoi në Euro 2020 pa asnjë lojtar të Real Madridit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat