Bajrami largohet nga Kiddermanster në Angli

Futboll

Bajrami largohet nga Kiddermanster në Angli

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 00:08
Bajrami largohet nga Kiddermanster në Angli

Geraldo Bajrami ka zgjedhur që të largohet nga Kiddermanster.

Kjo skuadër ndodhej në nivelin e gjashtë të futbollit në Angli. Mbrojtësi shqiptar ishte padyshim një pikë kyçe e skuadrës, por kërkon që të rikthehet hap pas hapi, atje ku edhe nisi. Në fillim Bajrami ishte kapiteni i Birmingham U-23, duke pasur disa mundësi edhe në ekipin e parë.

Megjithatë terreni nuk do t’i ofrohej për të treguar vlerat e tij dhe për këtë arsye duhej të lëvizte.

Mes letrës së lamtumirës nga Kiddermanster, në mediat britanike thuhet se Notts County është shumë pranë nëshkrimit me Bajramin. Kjo skuadër është pjesë e National League, pra divizioni i pestë i futbollit në Angli për nga rëndësia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat