Dybala mund të transferohet në Premier League

Futboll

Dybala mund të transferohet në Premier League

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 20:21
Dybala

Manchester United dhe Arsenali raportohet se kanë shprehur interesim për Paulo Dybalan.

Sipas asaj që ka raportuar “FCInterNews”, zyrtarët e të dy klubeve kanë kontaktuar tashmë me agjentin e lojtarit.

Krerët e klubeve nga Premierliga kanë pyetur agjentin lidhur me interesin e mundshëm për t’u transferuar në Angli.

Dybala nga 30 qershori është zyrtarisht lojtar i lirë, pasi u largua nga Juventusi.

Ai është i lidhur me një transferim te Interi, por ende nuk ka ndonjë marrëveshje të arritur.

Për 28-vjeçarin interesim besohet se kanë shprehur edhe Paris Saint-Germain e Tottenham Hotspur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat