FC Hoti me futbollistë nga Kosova ka triumfuar në turneun bamirës

Futboll

FC Hoti me futbollistë nga Kosova ka triumfuar në turneun bamirës

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 22:58
FC Hoti

FC Hoti me futbollistë nga Kosova ka triumfuar në turneun bamirës “Shpresa për Jetimët”!

FC Hoti me futbollistë nga Kosova ka triumfuar në turneun bamirës “Shpresa për Jetimët” që sot u mbajt në Ingolstadt të Gjermanisë, e të cilin nga afër e ndjeku edhe kreu i FFK-së.

Në finale, FC Hoti shënoi fitore ndaj Lackirenzentrum, me rezultat 3:0.

Të gjitha të ardhurat e grumbulluara nga ky turne do t’i dedikohen shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkani".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat