Richarlison suspendohet për ndeshjen hapëse të Premier Leagues

Futboll

Richarlison suspendohet për ndeshjen hapëse të Premier Leagues

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 16:21
Richarlison

FA e ka suspenduar sulmuesin e ri të Tottenham Hotspur, Richarlison, për ndeshjen hapëse të Premier League. 

E gjitha kjo ndodhi për shkak se lojtari hodhi një flakadan në tokë, pas golit të shënuar ndaj Chelseas më 20 maj.

Futbollisti këtë gjest e bëri gjatë kohës sa luante me Evertonin.

Këtë verë ai u transferua te Spurs, si një prej lojtarëve që premton shumë për londinezët. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat