E dëshironte City, Chelsea shumë afër të rrëmbejë transferimin e Cucurellas

Futboll

E dëshironte City, Chelsea shumë afër të rrëmbejë transferimin e Cucurellas

Më: 2 gusht 2022 Në ora: 09:49
E dëshironte City, Chelsea shumë afër të rrëmbejë transferimin e Cucurellas

Siç raportohet nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, skuadra e Chelseat është shumë afër që t’ia rrëmbejë nga duart Manchester Cityt transferimin e mbrojtësit të Brighton, Marc Cucurella.

Që nga largimi i Oliver Zinchenkos skuadra e Pep Guardiolas është në kërkim të një mbrojtësi të krahut të majtë dhe Cucurella ishte zëvendësimi ideal, por që krerët e Cityt po hezitojnë të paguajnë 50 milionë euro për të.

Kampioni anglez besohet se po ofron vetëm 40 milionë euro, gjë kjo që e ka shtyrë Chelsean të futet në garë dhe të rrëmbejë shërbimet e mbrojtësit spanjoll.

Chelsea tani po e kryeson garën për Cucurellan ku thuhet se ka mbetur vetëm të arrihet akordi i plotë me skuadrën e Brightonit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat