Irritohen tifozët

Futboll

Irritohen tifozët

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 20:20
Irritohen tifozët

Partizani “alarmon” tifozët e kuq dy javë para fillimit të kampionatit të ri. 16 herë kampionët e Shqipërisë, pas barazimit me Dinamon, humbën 0-3 me Bylisin, ekip të cilin do ta kenë kundërshtar në Superiore.

Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, por “muzika” ndryshoi në fraksionin e dytë, me ballshiotët që shënuan tri herë në portën e kryeqytetasve.

E hapi serinë Kamara në minutën e 56-të, më pas e gjeti golin Abazaj (74’), ndërsa “llogaritë” me të kuqtë I mbylli Kaçorri dy minuta para fundit të kohës së rregullt.

Kjo humbje ka sjellë dhe reagimin negativ të tifozëve të Partizanit në rrjetet sociale. Ata shfaqin mosbesim për forcën e skuadrës dhe kërkojnë ndërhyrjen e menjëhershme të drejtuesve.

Formacionet:

Partizani: Teqja, Hadroi, Bitri, Sota, Atanaskovski, Telushi, Rrapaj, Masanga, Cara, Cvetanovski, Skuka.

Bylisi: Haremi, Trumçi, Preka, Damçevski, Lorran, Qoshku, Maçolli, Ruçi, Beji, Fall, Soza.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat