Lewandowski ka një dëshirë para shortit të Champions!

Futboll

Lewandowski ka një dëshirë para shortit të Champions!

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 18:23
Lewandowski ka një dëshirë para shortit të Champions!

Lëvizja e Robert Lewandowski nga Bayern Munich në Barcelonë konsiderohet gjerësisht si një nga transferimet e suksesshme të verës. Sulmuesi polak së fundmi bëri debutimin e tij për Barceloan dhe ai nuk është frenuar të ndajë vlerësimin e tij për kohën e tij duke luajtur me skuadrën e Bundesligës.

Tani në një intervistë të fundit me Sport Bild në Gjermani, Lewandowski besonte se përballja me Bayernin në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve do të ishte diçka nga ankthet e tij.

“Jo! Nuk duhet të jetë në fazën e grupeve. Është shumë herët dhe do të ishte një ndjenjë e çuditshme për mua”, tha ai. “Dëshira ime për shortin është: të lutem jo me Bayernin”.

Por pavarësisht dëshirave të tij, rezultati mund të ndodhë ende dhe Lewandowski do të shpresonte vetëm për një rikthim të ngrohtë në Allianz Arena. “Nuk e di, shpresoj që [të jem pritur] pozitivisht. Do të kem vetëm kujtime pozitive nga koha ime në Bayern. Historia ime me FC Bayern do të mbetet gjithmonë në zemrën time.”

Shorti për fazën e grupeve të Champions League do të hidhet më 25 gusht. Lewandowski debutoi dje ne La Liga dhe nuk pati mundesi te shenonte ose linte gjurme, ndaj do te duhet qe te pritet java e dyte per te pare serish polakun.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat