Benzema zyrtarisht jashtë Botërorit

Futboll

Benzema zyrtarisht jashtë Botërorit

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 12:29

Tashmë është zyrtare, Benzema nuk do të luajë në “Katar 2022”.

Në konferencën për shtyp përballë përplasjes me Tunizinë, Didier Deschamps ka folur për sulmuesin 34-vjeçar, i cili tashmë ka zbarkuar në ishullin Reunion, ku tanimë do të kalojë pushimet deri në startin e kampionateve.

“Rikthimi i tij? A e dini situatën, është diçka që nuk e kam parasysh.

Fola me Karimin, ne e dimë situatën dhe kohët e rikuperimit. Unë kam 24 lojtarë dhe ata janë ata për të cilët kujdesem”,- u shpreh Deschamps në konferencën për shtyp. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat